Na co zwrócić uwagę przed zakupem domu?

Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem wymarzonego domu? Nasi specjaliści ds. sprzedaży piszą o poszukiwaniach idealnego miejsca do życia. Kupując nieruchomość, w szczególności dom, który ma być naszym miejscem na Ziemi powinniśmy działać systematycznie i racjonalnie, rozważyć wszystkie opcje, wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe, ocenić lokalizację pod kątem dojazdu do pracy, szkoły, przedszkola i to w perspektywie długoletniej.

Rynek daje nam wiele możliwości. Możemy wybrać nowy dom od dewelopera w dobrej cenie, który spełni minimum naszych oczekiwań. Standardowy i typowy nie oznacza gorszej jakości wykonania, ale kupujący musi liczyć się z brakiem takich udogodnień jak gładź na ścianach, rolety zewnętrzne, garaż czy droga dojazdowa. Za "dobrą ceną" kryje się gorsza lokalizacja, dla osób, które codziennie muszą dotrzeć do pracy. Z kolei ze względu na dzieci bezcenna jest bliskość szkoły czy komunikacji tak by najmłodsi i młodzież mogła samodzielnie podróżować do swoich miejsc aktywności nie tylko szkolnej ale też sportowej, kulturalnej czy towarzyskiej.

Drugą opcją jest wybór domu z rynku wtórnego. Niewątpliwą zaletą takiej decyzji jest możliwość znalezienia prawdziwej "perełki" w świetnej lokalizacji, na zagospodarowanym terenie z pełną infrastrukturą i z dobrym sąsiedztwem. Musimy jednak liczyć się z tym, że kupimy nieruchomość, która będzie wymagała w najbliższych latach nakładów finansowych. Wielką niewiadomą jest też prawdziwy stan techniczny, szczególnie domów kilkudziesięcioletnich. Nie chcąc inwestować w remont musimy przyjąć styl byłych właścicieli nie pozostawiający wiele miejsca na własną wyobraźnię.
Trzecia droga to wybór domu budowanego w ramach inwestycji deweloperskiej z segmentu premium łączącej doskonałą lokalizację z niebanalną architekturą i funkcjonalnym wnętrzem dającym wiele możliwości aranżacyjnych. Doskonałym przykładem jest nowa inwestycja spółki POZ INWEST Domy w Komornikach przy ul. Jagodowej i Żwirowej - przestronne domy wolnostojące z zabudowie dwulokalowej . Pod każdym względem wyjątkowa. Począwszy od lokalizacji - tylko pięć minut spaceru musimy poświęcić by dostać się do lasów Wielkopolskiego Parku Narodowego, czekają tu nas drogi rowerowe i spacerowe, świeże i czyste powietrze. Istotnym elementem naszego codziennego życia jest wspomniana już komunikacja - najbliższy przystanek autobusowy to tylko kilka minut, oświetlonym i bezpiecznym chodnikiem. Linia 702, kończąca swój bieg na górczyńskiej pętli dowiezie nas do szkół i miejsc pracy w Poznaniu.

Zwróćmy jednak uwagę na architekturę - unikatowy i niebanalny projekt cechuje minimalistyczne podejście sprzyjające kreowaniu własnej przestrzeni. Z dbałością o jakość i każdy szczegół POZ INWEST poprzez zastosowanie przeszkleń oraz tarasów zaplanował harmonijne połączenie części rekreacyjnej i użytkowej z otaczającą przyrodą. Każdy z segmentów o powierzchni ok 140m2 z garażem i ogrodem od 150m2 do 350m2 charakteryzuje funkcjonalność i nietuzinkowe rozwiązania wnętrz.

Spółka POZ INWEST projektując nowe inwestycje bierze pod uwagę potencjał i walory miejsca jak i potrzeby przyszłych mieszkańców, gospodarując przestrzenią tak by była jednocześnie funkcjonalna, urozmaicona i harmonijnie dopasowana do świetnego otoczenia. Domy przy ul. Jagodowej i Żwirowej w Komornikach oprócz efektownej bryły wyposażone będą w wiele udogodnień jak instalacja centralnego odkurzacza, system alarmowy czy elektryczne rolety. Dla wielkopolskiego dewelopera nie został obojętny również temat ekologii i ochrony środowiska, domy przy ul. Jagodowej oraz Żwirowej posiadają dodatkowy element standardu wykończenia jakim jest przygotowanie instalacji pod panele fotowoltaiczne.

Galeria